Kategorie

Nasady wspomagające ciąg kominowy

Nadrzędną zasadą montażu nasad wspomagających ciąg kominowy jest to, że nie można stosować nasad przeznaczonych do przewodów spalinowych w przewodzie wentylacyjnym i odwrotnie. Tylko i wyłącznie użycie właściwej nasady daje gwarancję bezproblemowego funkcjonowania.

Wybór odpowiedniej nasady można podzielić na cztery etapy:

1) wybór typu nasady;

2) wybór podstawy nasady;

3) wybór właściwej średnicy nasady;

4) wybór koloru i kształtu.

W sprzedaży dostępne są nasady typu Rotomax przeznaczone do przewodów spalinowych. Zastosowanie tego typu nasady zapobiega powstawaniu cofania się spalin w przewodzie kominowym. Podobnie do daszków, Rotomax ma za zadanie chronić komin przed opadami deszczu i śniegu.

Do przewodów wentylacyjnych należy zamontować obrotową nasadę typu Turbomax. W nasadach tych wykorzystywana jest siła wiatru do generowania ciągu kominowego. Tak samo, jak w przypadku nasady Rotomax, Turbomax chroni komin przed opadami deszczu i śniegu.

Nowością jest nasada Turbowind. Nie zawiera ona elementów obrotowych, dzięki czemu mocno ogranicza się jej ewentualne uszkodzenie. Element ten jest poniekąd uniwersalny, gdyż swoje zastosowanie ma zarówno w przewodach spalinowych, jak i wentylacyjnych, a także dymowych.

Po wyborze odpowiedniej nasady, pora na wybór konkretnej podstawy.

Tutaj do wyboru są dwa rodzaje:

- kwadratowa podstawa

- rurowa podstawa

Pierwsza z nich zabezpiecza nasadę przed oderwaniem od przewodu kominowego, w wyniku oddziaływania siły wiatru. Druga zaś przeznaczona jest do wkładów kominowych.

Na końcu pozostaje wybrać właściwą średnicę, a także kolor i kształt. O ile średnica jest bardzo ważna, to kolor i kształt zależy głównie od upodobań użytkownika.

Zapraszamy również do zaglądnięcia na stronę główną kategorii gdzie znajduje się cała oferta nasad kominowych.

Nasady wspomagające ciąg kominowy

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry