Kategorie

KB – system odprowadzania spalin z kominków oraz kotłów na ekologiczne paliwa stałe

Szukając tańszego rozwiązania przy montażu przewodu kominowego w kominku, warto zastanowić się nad zastosowaniem systemu KB. Jest to system specjalnie dedykowany właśnie do połączeń z kominkami. Tańsze, nie zawsze znaczy gorsze. Tak jest właśnie w przypadku systemu KB, który gwarantuje trwałość i niezawodność całej instalacji kominowej.

Wszystkie elementy systemu KB wykonane są ze stali o grubości 2 mm, która jest jednocześnie pomalowana czarną farbą żaroodporną. Malowanie stali w tym przypadku nie jest wadą, gdyż gwarancję właściwego funkcjonowania całego systemu daje grubsza od pozostałych systemów grubość ścianki. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na słowo klucz, że system malowany jest farbą żaroodporną, dzięki czemu każdy element zachowuje swoje właściwości. Dlatego też system KB jest odporny na wysokie temperatury towarzyszące przy spalaniu ekologicznych paliw stałych, przeznaczonych do kominków i otwartych spalenisk.

Główne zalety systemu KB to:

- szybki i łatwy montaż, dzięki połączeniom kielichowym, które dodatkowo są ściskane;

- gwarancja właściwej szczelności pomiędzy łączonymi elementami;

- duży wybór średnic każdego elementu.

Decydując się na tańszy system nie tracimy przy tym korzyści jakie mają inne systemy, niejednokrotnie droższe. Każde połączenie jest szczelne. W przypadku takie potrzeby, istnieje możliwość skrócenia danego elementu nie tracąc przy tym możliwości ponownego łączenia z innymi elementami. Wszystkie elementy systemu KB mają bardzo estetyczny wygląd, gdyż jednocześnie różnią się od tradycyjnej stali. Jest to z pewnością dodatkowy plus.

Kliknij i sprawdź kompletną ofertę podciśnieniowych systemów kominowych.

KB – system odprowadzania spalin z kominków oraz kotłów na ekologiczne paliwa stałe

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry