Kategorie

KKD - System jednościenny SPS (System Powietrzno-Spalinowy) KK i KKD (izolowany)

System KKD to w kilku aspektach kopia systemu KK. Zarówno jeden, jak i drugi system przeznaczony jest do kotłów kondensacyjnych opalanych gazem lub olejem opałowym. Najważniejszą różnicą jest jednak fakt, że w systemie KKD zastosowano izolację, wykonaną z wełny mineralnej o grubości 30 mm.

W sumie elementy systemu KKD składają się z trzech warstw:

1) warstwa wewnętrzna ze stali kwasoodpornej;

2) wełna mineralna;

3) warstwa zewnętrzna ze stali nierdzewnej.

Zastosowanie izolacji w postaci wełny mineralnej doskonale zapobiega nadmiernemu wychładzaniu się przewodu kominowego. Dzięki temu możliwe jest montowanie systemu kominowego w szachcie na zewnątrz budynku. W przypadku, gdyby system nie był izolowany, wówczas nie dość, że dochodziłoby do wychładzania ścianek, to istniałoby również ryzyko zamarzania, a jak wiadomo w takim przypadku nie ma mowy o prawidłowym działaniu zarówno kotła, jak i systemu kominowego. Jeżeli nie ma możliwości montażu w szachcie zewnętrznym, to istnieje możliwość montażu w istniejącym już szachcie kominowym.

Zwiększenie zadowolenia z posiadanego systemu KKD dają połączenia typu MUFA – NYPEL, dzięki którym każde połączenie będzie szczelne, a co za tym idzie, spaliny wydostaną się na zewnątrz we właściwym miejscu, a nie w nieszczelnym łączeniu.

Elementy systemu KKD to nie tylko klasyczne rury, ale również pozostałe produkty, takie jak:

- kolana;
- wyczystki;
- redukcje;
- i wiele innych.

Systemy kominowe nadciśnieniowe - zobacz całą ofertę.

KKD - System jednościenny SPS (System Powietrzno-Spalinowy) KK i KKD (izolowany)

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz