Kategorie

Kominy stalowe

Od kilku lat widać tendencję do zmiany jeżeli chodzi o sposoby budowy kominów. Do niedawna podstawowym materiałem tworzącym komin były cegły ceramiczne lub szamotowe. Powietrze oraz dym wydostawały się kanałem wewnątrz komina wokół zabudowy ceglanej.

Teraz zaś coraz częściej wiele nowych budynków zostaje wyposażone we wkłady kominowe ze szlachetnej stali nierdzewnej żaroodpornej lub kwasoodpornej.

Stal taka jest odporna na wilgoć oraz kwasy powstające w wyniku spalania. Wielu użytkowników postanowiło więc umieścić wkłady kominowe w kominach ceglanych, co pozwala dodatkowo chronić te materiały budowlane przed szkodliwymi substancjami wydostającymi się przez komin.

Dostępne na rynku kominy stalowe produkowane są jako jednowarstwowe oraz izolowane.

Kominy z systemu jednowarstwowego przeznaczone są do urządzeń grzewczych opalanych olejem lub gazem oraz opalane ekologicznymi paliwami stałymi.

Drugą opcją jest wybór komina stalowego izolowanego. Jest to system podobny do powyższego jednowarstwowego, z tym że zawiera on dodatkowo specjalną wełnę mineralną. Osłona w postaci wełny pozwala na na użytkowanie z tego komina bez dodatkowej zabudowy w formie chociażby cegły.

Rynek oferuje kominy o różnej wysokości oraz średnicy. Przeważnie w przypadku wysokości są to przedziały od 4 do 12 metrów, co zależy przede wszystkim od ilości zastosowania rur prostych. Biorąc pod uwagę średnicę komina dostępne są w zasadzie każde wymiary, również na specjalne zamówienie, jednak standardowe to przedział od 13 do 30 centymetrów.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą systemów kominowych, w których wyróżniamy: systemy kominowe podciśnieniowe i systemy kominowe nadciśnieniowe.

Kominy stalowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz