Kategorie

Kominy ceramiczne

Jednym z najtrwalszych systemów kominowych są kominy ceramiczne. Przeznaczone zarówno do urządzeń grzewczych opalanych ekologicznymi paliwami stałymi, jak i gazem lub olejem opałowym.

Dostosowanie się do rodzaju paliwa jest wielką zaletą tego systemu. Kominy ceramiczne pozwalają również na przyłączenie urządzenia grzewczego o różnych wymaganiach wobec przewodów spalinowych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, ze montaż takiego komina nie jest zbyt skomplikowany. Można wręcz rzec, że jest dosyć łatwy i prosty.

Kominy ceramiczne są bardzo odporne na kwasy oraz bardzo wysokie temperatury. Zastosowanie takiego rodzaju komina daje gwarancję trwałości nie na lata, lecz na dziesiątki lat. Nie są to puste słowa, ale opinie zadowolonych użytkowników, którzy w swoich domach zastosowali komin ceramiczny.

Kompletny komin ceramiczny składa się z:

- pustaków keramzytobetonowych, które stanowią obudowę zewnętrzną komina;

- wkładów wewnętrznych ceramicznych, alternatywnie można zastosować wkłady metalowe;

- elementów metalowych, takich jak: drzwiczki, kratki czy też daszki;

- ocieplenia wewnętrznego z otuliny prasowanej.

Kupując komin należy też zwrócić uwagę na długość gwarancji, jaką daje producent. CJ BLOK oferuje gwarancję na 30 lat, co jest sporym okresem w porównaniu z innymi producentami produkującymi kominy ceramiczne.

Naszą pełną ofertę systemów kominowych możesz obejrzeć na stronie głównej kategorii.

Kominy ceramiczne

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz