Kategorie

SKC-C (w) - System kominowy ceramiczny – SUCHY WARIANT

Nie będzie odkryciem stwierdzenie, że zadaniem komina jest dbanie o nasze ciepło w domu we współpracy z urządzeniem grzewczym. Dodatkowo komin musi być bezpieczny dla otoczenia. Gdy oba aspekty się ze sobą zgrywają, wówczas użytkownik na pewno będzie zadowolony. Ogólnie rzecz ujmując, są to nadrzędne zasady przeznaczenia każdego komina.

Spełnienie powyższych warunków możliwe jest dzięki wyborowi odpowiedniego komina, zbudowanego zgodnie z zasadami oraz odpowiednio dobranego do danego typu urządzenia grzewczego.

Wybierając komin mamy do wyboru dwa warianty:

- komin stalowy;

- komin ceramiczny.

O kominach stalowych wiele już napisano na tej stronie. Jeśli więc posiadamy urządzenie grzewcze z otwartą komorą spalania na pewno ciekawą alternatywą dla komina stalowego będzie komin ceramiczny SKC-C (w). Idealnie nadaje się on do kotłów opalanych ekologicznymi paliwami stałymi lub olejem opałowym.

Ponadto warto wyróżnić kilka z wielu innych zalet tego systemu:

- wysoka odporność na wszelkiego rodzaju szkodliwe kwasy dla przewodu kominowego;

- gładkość ścian zapewnia odpowiedni ciąg kominowy;

- łatwy montaż możliwy dzięki pustakom keramzytowym;

- znakomita izolacja wentylacji;

- łatwe czyszczenie;

System SKC-C (w) spełnia wszystkie wymogi potwierdzone certyfikatem, co jest jednocześnie potwierdzeniem każdego pozytywnego zdania na temat tego systemu.

Dzięki szerokim zakresom średnic istnieje możliwość wybrania odpowiedniego modelu komina bez potrzeby tworzenia specjalnego zamówienia z długim terminem oczekiwania.

Pełna oferta systemów kominowych jest widoczna na stronie kategorii.

SKC-C (w) - System kominowy ceramiczny – SUCHY WARIANT

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz