Kategorie

Systemy kominowe

Podstawową zaletą systemów kominowych jest szybkość i łatwość montażu. W naszej ofercie znajdują się produkty renomowanej marki Kominus. Systemy od Kominusa dają gwarancję idealnego dopasowania każdego elementu systemu kominowego. co jest najistotniejszym plusem dobrze działającego systemu kominowego. Dzięki temu czas budowy komina ulega znacznemu skróceniu, bez zbędnych komplikacji i nerwów.

Wkłady kominowe wykonywane są z rur kwasoodpornych oraz z rur żaroodpornych. Kształty tych rur z reguły są okrągłe. Niektóre wkłady kominowe mają kształt owalny, co w praktyce wyglądem przypomina kwadrat. Są odporne na bardzo wysokie temperatury, a także mają odporność na kwasy powodowane przez spaliny, takie jak np. kwas siarkowy. Dzięki wkładom kominowym przepływ spalin jest bardzo mały w stosunku do tradycyjnych kominów murowanych. Jeżeli wstawi się taki wkład kominowy wewnątrz tradycyjnego komina murowanego, wówczas mury komina będą chronione przed niszczącym działaniem sadzy oraz zawartych w niej kwasów. Takie rozwiązanie pozwala jednocześnie uzyskać lepszy ciąg.

Systemy kominowe to nie tylko rury, ale kolana, trójniki czy daszki. Kupując w naszym sklepie użytkownik ma gwarancję najwyższej jakości wszystkich elementów systemu.

Należy zwrócić uwagę, że podstawową funkcją systemów kominowych jest bezproblemowe i szybkie odprowadzanie spalin na zewnątrz budynku wytwarzanych przez urządzenia grzewcze, takie jak: piece C.O., piecyki, kominki. Oferta naszego sklepu zawiera systemy kominowe dostosowane są do różnych systemów grzewczych. Systemy kominowe z naszego sklepu przeznaczone są do pracy w warunkach podciśnienia. Są to urządzenia grzewcze posiadające otwartą komorę spalania. Aby mieć gwarancję bezawaryjnej i długoletniej pracy urządzenia grzewczego, należy właściwie dobrać system kominowy. Zależy to przede wszystkim od rodzaju urządzenia oraz od rodzaju paliwa, którym będziemy opalać pomieszczenie. Solidny wybór pozwoli zaoszczędzić czas, niepotrzebne wydatki, a także nerwy, bo każdy użytkownik będzie spokojny o ciepło w swoim domu.

Systemy kominowe

Jest 564 produktów.

Pokazano 1-48 z 564 pozycji

Aktywne filtry