Kategorie

Nasady kominowe

Nasady kominowe przeznaczone są do montowania jako zakończenie komina. Spełniają podwójną funkcję: chronią przed zakłóceniami lub osłabieniem ciągu, a także zapobiegają tworzeniu się tzw. ciągu wstecznego – cofania się spalin w głąb przewodu kominowego. 

Nasady kominowe występują dwóch spełniających różne funkcje rodzajach. Są to: 

• nasady obrotowe  

• nasady statyczne

Nasady kominowe obrotowe lub statyczne dzięki specjalnie skonstruowanym kształtom działają odstraszająco na ptaki, które chętnie wykorzystują wyloty przewodów kominowych do budowy gniazd. 

Nasady obrotowe – ROTOMAX 

Rotomax to urządzenie, które dzięki specjalnej budowie oraz zastosowaniu łożysk wykorzystuje siłę wiatru ustawiając się do niego przodem, a co za tym idzie, przewód kominowy jest chroniony przed jego nadmiernym działaniem, co zapobiega powstaniu ciągu wstecznego czyli tzw. cofania się spalin. Nasady Rotomax są przeznaczone do urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem opałowym.  

W naszej ofercie znajdą Państwo nasady o podstawie kwadratowej lub rurowej. Podstawa nasady jest uzależniona od kształtu przewodu wentylacyjnego, jaki został zastosowany w momencie budowy komina. Kwadratowe nadają się do kominów wybudowanych z cegły. Przy wyborze wymiaru podstawy należy pamiętać o tym, by przewód wentylacyjny został całkowicie zakryty. Ostatnią kwestią jest wybór nasady z uwzględnieniem wyglądu, co zależy tylko i wyłącznie od osobistych upodobań użytkownika. 

Nasady statyczne 

Nasady statyczne, a więc popularne daszki, są niezbędnym zwieńczeniem każdego przewodu kominowego. Sprzedawane są one jako elementy standardowe w systemach KS, KSZ, KD, KZD, KK, KP, KO. W systemach KS i KSZ oferujemy również daszki z 2, 3 lub 4 pierścieniami. 

Oferowane przez nas daszki oprócz solidności wykonania charakteryzują się wyglądem. Ciekawym produktem z grupy daszków, jest daszek typu NAPOLEON. Swoim kształtem przypomina on czapkę legendarnego Napoleona. Ważną funkcją, jaką pełni daszek jest ochrona komina przed różnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak np.: opady śniegu czy deszczu. Dodatkowo daszek daje dodatkowy efekt wizualny w postaci oryginalnego zakończenia komina.

Nasady kominowe

Jest 60 produktów.

Pokazano 1-48 z 60 pozycji

Aktywne filtry