Żaroodporne KZS

Żaroodporne KZS

System KZS służy do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania, opalanych ekologicznymi paliwami stałymi. W tego typu kotłach, powietrze niezbędne do procesu spalania pobierane jest z pomieszczenia w którym znajduje się urządzenie. Z kolei produkty spalania odprowadzane są do atmosfery za pośrednictwem przewodu kominowego. Dobór materiału, konstrukcja oraz procesy technologiczne stosowane przy produkcji mają na celu dostosowanie parametrów przewodu spalinowego do zmiennych warunków pracy oraz różnej temperatury spalin. Rury i kształtki systemu KS produkowane są w trzech grubościach ścianek 0,5 mm, 0,8 mm oraz 1 mm. Posiadają one zakończenia czop-mufa, które pozwalają na uzyskanie szczelnych połączeń.

DANE TECHNICZNE

Paliwo: ekologiczne paliwa stałe

Grubość stali: 0,8 mm; 1,0 mm

Klasa temperatury: T450

Materiał: stal węglowa zgodna z normą PN-EN 1856-1

Montaż: połączenia kielichowe

Tryb pracy: podciśnienie

Odporność na pożar sadzy: G1000

.

ZALETY SYSTEMU KZS:

- szybki i łatwy montaż z uwagi na lekką konstrukcję wkładu oraz zastosowanie zakończeń typu czop – mufa,

- możliwość montażu w istniejącym budynku poprzez umieszczenie wkładu kominowego w szachcie,

- szeroki zakres średnic wkładów pozwalający na odpowiednie dostosowanie przewodu do danego urządzenia oraz szachtu przy zachowaniu prawidłowych parametrów pracy. Wysoka szczelność instalacji dzięki zastosowaniu połączenia czop - mufa.

- szybkie nagrzewanie ścianek wpływa na uzyskanie w krótkim czasie jednorodnego ciągu oraz ogranicza skraplanie kondensatu na wewnętrznej powierzchni wkładu.

- gładka powierzchnia elementów wpływa na mniejsze opory przepływu oraz ogranicza osadzanie sadzy.


Żaroodporne KZS

Jest 72 produktów.

Pokazano 1-48 z 72 pozycji

Aktywne filtry