KP - System dwuścienny WPPS | kominy-wentylacja.pl

KP - System dwuścienny WPPS

Rury i kształtki systemu KP przeznaczone są do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania oraz do kotłów kondensacyjnych. Takie urządzenia grzewcze muszą być ogrzewane olejem opałowym lub gazem.

Od technicznej strony wykonania elementów tego systemu, należy zwrócić uwagę na fakt, że został on wykonany ze stali kwasoodpornej. Jak sama nazwa wskazuje, przewód kominowy wykonany z systemu KP jest odporny na działania szkodliwych kwasów, na które jest bardzo narażony z powodu reakcji tych kwasów z wodą.

W systemie KP w odróżnieniu od innych systemów nie ma konkretnie dedykowanego daszka, działającego w formie nasady kominowej. Można zastosować daszek, jednak działa on w warunkach nadciśnienia i przeznaczony jest do systemu KK.

Dlatego też alternatywnie dla systemu KP powstał wyrzut pionowy w dwóch wersjach:

- wyrzut pionowy z rurą;

- wyrzut pionowy zespolony z przejściem dachowym.

W obu przypadkach, zadaniem wyrzutu pionowego jest odprowadzanie spalin z przewodu kominowego, a także jednoczesne pobieranie powietrza potrzebnego do spalania. KP w gamie swoich nasad ma jeszcze jeden element pełniący formę zwieńczenia przewodu kominowego. Jest to tzw. zakończenie izolacji górne.

W innych wersjach KP nazywa się WPPS, czyli Współosiowy Przewód Powietrzno-Spalinowy.

Zapoznaj się również z naszą pełną ofertą nasad kominowych.

KP - System dwuścienny WPPS

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz