KD - System kominów izolowanych kwasoodpornych | kominy-wentylacja.pl

KD - System kominów izolowanych kwasoodpornych

O samym systemie KD niejedno już napisano na tej stronie. Wiadomo, że elementy tego systemu idealnie nadają się do urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania pracujących w podciśnieniu. Kocioł taki musi być wówczas opalany gazem lub olejem opałowym. Od strony technicznej, system KD produkowany jest ze stali kwasoodpornej, a do wyboru są trzy grubości ścianek:

- 0,5 mm;

- 0,8 mm;

- 1,0 mm.

Składa się z trzech warstw:

1) warstwa wewnętrzna ze stali kwasoodpornej;

2) izolacja 30 mm;

3) warstwa zewnętrzna ze stali nierdzewnej.

Tak samo jest w przypadku nasad kominowych tego systemu. Z założenia, zadaniem każdej nasady jest funkcja ochronna przewodu kominowego, poprawa jakości przepływu powietrza, a ponadto poprawiają one wygląd samego komina, tzn. jego zakończenie.

W systemie KD wyróżniamy kilka modeli nasad kominowych, są to:

- daszek klasyczny;

- daszek w wersji 2;

- daszek w wersji 3;

- ustnik izolowany.

Daszek w każdej wersji ma przede wszystkim chronić komin przed opadami deszczu i śniegu. W wersji 2 daszek jest zespolony z zakończeniem izolacji, dzięki czemu izolacja chroniona jest przed wilgocią. Istnieje również możliwość zamontowania daszka do ustnika. Umożliwia to daszek w wersji 3.

Ustnik ma za zadanie zwiększyć prędkość wylotową spalin, co jest bardzo ważne w przypadku kominów izolowanych. Dodatkowo ustnik pełni funkcję zakończenia izolacji.

Sprawdź naszą całą ofertę dostępnych nasad kominowych.

KD - System kominów izolowanych kwasoodpornych

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry