Nasady do podciśnieniowych systemów kominowych | kominy-wentylacja.pl

Do podciśnieniowych systemów kominowych

Systemy kominowe pracujące w warunkach podciśnienia przeznaczone są do urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania. W takich urządzeniach można zastosować kilka rodzajów systemów kominowych spośród tych, które można używać w warunkach podciśnienia. Tutaj wybór należy w pierwszej kolejności od rodzaju paliwa, jakim dane urządzenie jest ogrzewane.

Jednym z ważnych elementów każdego przewodu kominowego jest jego zakończenie, co w praktyce oznacza zastosowanie nasady kominowej na takim przewodzie.

Bardzo popularne są nasady statyczne, czyli daszki. Ich głównym zadaniem jest ochrona przewodu kominowego przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy śnieg. Dodatkowo zastosowanie daszka wzbogaca wizerunek komina, a także i domu. Możliwe jest to dzięki temu, że rynek oferuje coraz to nowe kształty daszków. Każdy z nich ma jednak tą samą funkcję ochronną.

Innym elementem ochronnym jest także łapacz iskier. Oprócz podstawowych zadań, ma on jeszcze jedną, dodatkową funkcję. Wyłapuje bowiem iskry, które mogłyby doprowadzić do pożaru.

Jak nietrudno się domyślić, zastosowanie nasady jest bardzo ważne, gdyż dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo, a jednocześnie zmniejszamy ryzyko zaistnienia nieoczekiwanych zdarzeń.

Nasady kominowe - cała oferta jest widoczna na stronie głównej kategorii.

Do podciśnieniowych systemów kominowych

Jest 53 produktów.

Pokazano 1-48 z 53 pozycji

Aktywne filtry