Nasady do izolowanych systemów kominowych | kominy-wentylacja.pl

Izolowane

Urządzenia grzewcze z otwartą komorą spalania muszą posiadać system kominowy dostosowany do pracy w warunkach podciśnienia. Tylko i wyłącznie taki system pozwoli na poprawne działanie kotła grzewczego.

Nie inaczej jest w przypadku zastosowania izolowanego systemu kominowego. W takim systemie do wyboru są dwa rodzaje stali:

- stal kwasoodporna,

- stal żaroodporna.

Stal żaroodporna odpowiednia jest do urządzeń opalanych ekologicznymi paliwami stałymi. Do kotłów na gaz lub olej opałowy przeznaczona jest stal kwasoodporna.

Zwieńczenie każdego przewodu kominowego to również ważny element każdego przewodu kominowego. W systemach izolowanych jako nasada zakończenia przewodu kominowego dostępne są ustniki izolowane. Zastosowanie takiego ustnika pozwala na zwiększenie prędkości wylotowej spalin wydostających się przewodem kominowym.

Alternatywnie dla ustnika można zamontować daszek. Oprócz zakończenia przewodu pełni on dodatkowo funkcję ochronną przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak śnieg czy deszcz. Mniej istotnym aspektem, ale wartym uwagi jest to, że daszek zwiększa efekt wizualny każdego komina.

Pełna oferta nasad kominowych jest umieszczona na stronie kategorii.

Izolowane

Jest 20 produktów.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Aktywne filtry