KZD - system izolowanych wkładów kominowych ze stali żaroodpornej

KZD - system izolowanych wkładów kominowych ze stali żaroodpornej

Szukając odpowiedniego systemu kominowego dla urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania, nie sposób zastanowić się nad systemem KZD. Urządzenia takie opalane są ekologicznymi paliwami stałymi, takimi jak np. drewno. System KZD w małym stopniu przypomina system KZS. W małym, ponieważ oprócz zastosowania stali żaroodpornej, dodatkowo system KZD zawiera izolację w postaci warstwy wełny mineralnej. Powietrze potrzebne do spalania pobierane jest z otoczenia pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie. Natomiast spaliny wydostają się na zewnątrz za pośrednictwem przewodu kominowego.

Do wyboru są dwie grubości ścianek:

- 0,8 mm

- 1 mm

Elementy systemu KZD posiadają połączenia kielichowe, dzięki czemu samo łączenie każdego elementu jest łatwe, a co najważniejsze daje gwarancję szczelności. Izolacja użyta w takim systemie pozwala również na zamontowanie całego systemu poza szachtem. Możliwe jest to dzięki temu, że izolacja chroni taki przewód przed niskimi temperaturami z zewnątrz i dzięki temu spaliny wewnątrz nie ulegają wychłodzeniu.

Zalety systemu KZD można wymienić bez dłuższego zastanowienia się, a są to w pierwszej kolejności:

- szczelne połączenia kielichowe

- zastosowanie wełny mineralnej o grubości 50 mm

- możliwość montażu poza szachtem

- utrzymywanie odpowiedniej temperatury w każdych warunkach.

Zobacz całą ofertę systemów kominowych podciśnieniowych.KZD - system izolowanych wkładów kominowych ze stali żaroodpornej

Jest 70 produktów.

Pokazano 1-48 z 70 pozycji

Aktywne filtry