KP - system dwuścienny do kotłów kondensacyjnych i pracujących w nadciśnieniu

KP - system dwuścienny do kotłów kondensacyjnych i pracujących w nadciśnieniu

Współosiowy Przewód Powietrzno – Spalinowy, popularnie zwany jest systemem KP. W systemie tym znajdziemy rury oraz kształtki przeznaczone do urządzeń grzewczych (kotłów) z zamkniętą komorą spalania, a także do urządzeń kondensacyjnych. Każdy element systemu KP wykonany jest ze stali kwasoodpornej. Powodem tego jest fakt, że podczas spalania powstają szkodliwe substancje, które są groźne dla przewodu kominowego, jednak użycie stali kwasoodpornej daje gwarancję właściwego funkcjonowania.

Cały proces spalania można podzielić na dwa etapy:

- zasysanie powietrza potrzebnego do spalania pomiędzy płaszczem powietrznym;

- wewnątrz przewodu odprowadzane są spaliny powstające w urządzeniu grzewczym.

Bardzo istotnym faktem jest to, że w przewodzie wewnętrznym zostały zastosowane uszczelki, dzięki którym użytkownik ma gwarancję szczelności w miejscu łączenia każdego elementu systemu kominowego, a także ma pewność, że całe połączenie jest bezpieczne.

Kolejnym, ogromnym plusem tego systemu jego dosyć ekonomiczna budowa, gdyż nie zajmuje on zbyt dużo miejsca, porównując go z innymi systemami. W jednym przewodzie zachodzą dwa procesu opisane wyżej i dlatego też nie jest potrzebna dodatkowa instalacja przewodu.

Zerknij na naszą pełną ofertę systemów kominowych nadciśnieniowych.KP - system dwuścienny do kotłów kondensacyjnych i pracujących w nadciśnieniu

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-33 z 33 pozycji

Aktywne filtry