KK - System jednościenny SPS | kominy-wentylacja.pl

KK - System jednościenny SPS

Opisując system KK w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego konkretne przeznaczenie, a więc na to do jakiego typu urządzenia grzewczego jest przeznaczony oraz jakim rodzajem paliwa należy go opalać.

System KK to system rur i kształtek, który współpracuje z kotłami kondensacyjnymi lub z urządzeniami grzewczymi pracującymi w nadciśnieniu opalanych gazem lub olejem opałowym. W jednym i drugim przypadku ogólna specyfikacja tego typu kotłów wymaga specjalnego materiału w użytym systemie kominowym.

Przedstawiany system jest idealny do takich kotłów, ponieważ został wykonany ze stali kwasoodpornej o odpowiednim składzie. Dzięki temu stal każdego elementu systemu KK jest odporna na działanie kondensatu, w którym powstaje kwas szkodliwy dla każdego przewodu kominowego.

Podobnie jest w przypadku stosowania nasad kominowych w tym systemie.

Dostępne są dwa modele nasad:

- klasyczny daszek

- wyrzut pionowy

Niezbędnym elementem każdego przewodu kominowego jest daszek. Ogólnym jego zadaniem jest ochrona przewodu kominowego przed opadami deszczu oraz śniegu.

Wyrzut pionowy ma za zadanie odprowadzać spaliny z przewodu kominowego oraz pobierać powietrze potrzebne do spalania.

Nasady kominowe w systemie KK dostępne są w opcji z jedną grubością ścianek 0,5 mm. Podstawowy zakres średnic to 60-300 mm.

KK - System jednościenny SPS

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry