KD – system izolowanych wkładów kominowych ze stali kwasoodpornej

KD – system izolowanych wkładów kominowych ze stali kwasoodpornej

Ciekawym rozwiązaniem dla systemu kominowego jest zastosowanie systemu KD. Jest to system podobny do systemu KS. Podobny ponieważ oba wykonane są ze stali kwasoodpornej, jednak KD jest dodatkowo systemem izolowanym. Służy on do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania, które opalane są gazem lub olejem opałowym. Powietrze w takim systemie pobierane jest z pomieszczenia, w którym się znajduje wyprowadzając jednocześnie spaliny do atmosfery poprzez przewód kominowy. Zastosowanie stali kwasoodpornej nie jest przypadkowe. Podczas spalania gazu lub oleju opałowego powstaje kwas, który jest groźny dla stali. Stal kwasoodporna jest idealnym rozwiązaniem dla tego typu procesu, ponieważ jak sama nazwa wskazuje jest odporna na tego typu kwasy.

W sprzedaży dostępne są trzy grubości ścianek systemu KD:

- 0,5 mm

- 0,8 mm

- 1 mm

Dzięki zastosowaniu izolacji w postaci wełny mineralnej, istnieje możliwość poprowadzeniu całego systemu poza szachtem. Na zewnątrz, jak wiadomo, są inne warunki atmosferyczne. Komin taki jest wówczas narażony na niższe temperatury oraz opady. Niższa temperatura na zewnątrz komina, to także ochłodzenie spalin wewnątrz i zaburzenie prawidłowego działania ciągu kominowego. Na szczęście system KD pomoże temu zapobiec, dzięki już wspomnianej izolacji.

Zalety systemu KD w skrócie, to:

- przeznaczony do urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania

- możliwość montażu poza szachtem

- prawidłowe działanie ciągu kominowego w każdych warunkach.

Pełna oferta systemów kominowych podciśnieniowych jest widoczna na stronie głównej kategorii.KD – system izolowanych wkładów kominowych ze stali kwasoodpornej

Jest 103 produktów.

Pokazano 1-48 z 103 pozycji

Aktywne filtry