KO - System jednościennych wkładów kominowych ze stali żaroodpornej

KO - System jednościennych wkładów kominowych ze stali żaroodpornej

System KO, a więc popularnie zwany „owal” to również szeroki wybór nasad kominowych dostosowanych do innych elementów tego systemu. Warto na wstępie przypomnieć, do jakiego typu urządzenia grzewczego przeznaczone są elementy z tej grupy systemów kominowych.

Są to zatem kotły:

- z otwartą komorą spalania;

- opalane ekologicznymi paliwami stałymi.

Decydując się na owal należy pamiętać, że każde zakończenie elementu ma kształt prostokątny – owalny. Nie inaczej jest w przypadku nasad kominowych.

Spośród gamy tej podkategorii - o ile tak możemy nazwać same nasady KO – należy zwrócić uwagę na konkretne nasady dostępne na stronie, nazywając je fachowo:

- daszek owalny;

- osłona przeciwdeszczowa owalna;

- przejście dachowe owalne.

Osłona przeciwdeszczowa, to – jak sama nazwa wskazuje – osłona przewodu kominowego przed opadami deszczu. Daszek owalny ma za zadanie chronić komin przed opadami zarówno deszczu, jak i śniegu. Oba rozwiązania (elementy) w zasadzie mają kilka wspólnych cech. Otóż, mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo przewodu kominowego, wspomagać ciąg kominowy oraz zapobiegać cofaniu się powietrza do komina.

Od strony technicznej, do wyboru są dwie grubości ścianek każdej nasady:

- 0,8 mm;

- 1,0 mm

Pełna oferta nasad kominowych jest widoczna na stronie kategorii.KO - System jednościennych wkładów kominowych ze stali żaroodpornej

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry