Nasady do nadciśnieniowych systemów kominowych | kominy-wentylacja.pl

Do nadciśnieniowych systemów kominowych

Systemy kominowe pracujące w warunkach nadciśnienia do 200Pa przeznaczone są do urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania, a więc głównie są to kotły kondensacyjne. Bardzo ważne jest, aby w takim urządzeniu zastosować właściwy system, gdyż tylko i wyłącznie takie rozwiązanie gwarantuje właściwe funkcjonowanie kotła i całego przewodu kominowego.

Kotły pracujące w warunkach nadciśnienia są opalane gazem lub olejem opałowym.

Po wyborze odpowiedniego systemu kominowego, który działa w warunkach nadciśnienia należy również wybrać odpowiednie zakończenie przewodu kominowego. Na rynku dostępnych jest kilka elementów, które mogą pełnić tą funkcję.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zastosowanie daszka. Podstawową funkcją tego elementu jest ochrona przewodu kominowego przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak śnieg czy deszcz.

Druga opcją jest zamontowanie ustnika, który zwiększa prędkość wylotową spalin. Ustnik najbardziej się przydaje, jeśli system kominowy jest izolowany. Wówczas ustnik pełni funkcję zakończenia izolacji.

Alternatywnie można użyć wyrzut pionowy. Odprowadza on spaliny z przewodu kominowego, a jednocześnie pobiera powietrze potrzebne do spalania.

Zobacz pełną ofertę - Nasady Kominowe

Do nadciśnieniowych systemów kominowych

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry