Nadciśnieniowe systemy kominowe przeznaczone są do urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania. Otwarte komory spalania to takie, w których powietrze potrzebne do spalania pobierane jest z zewnątrz budynku, czyli inaczej niż ma to miejsce w przypadku podciśnieniowych systemów kominowych.
Urządzenia grzewcze z zamkniętą komorą spalania są generalnie bezpieczniejsze niż pozostał rodzaje urządzeń. Na rynku produkowane są obecnie kotły kondensacyjne. Odzyskują one ciepło ze spalin, dzięki czemu urządzenie grzewcze jest bardziej wydajne, a jednocześnie pozwala sporo zaoszczędzić na ilości spalanego paliwa użytego do opalania urządzenia grzewczego. Wyrzut spalin powstaje w wyniku zastosowania specjalnego wentylatora, który wypuszcza spaliny na zewnątrz budynku.
Niezależnie od wyboru urządzenia grzewczego, należy również pamiętać o odpowiednim systemie wkładów kominowych. Istotnym aspektem jest wybór systemu pod kątem rodzaju paliwa użytego do opalania kotła. Odpowiedni system to gwarancja bezawaryjnego funkcjonowania pieca oraz prawidłowy ciąg kominowy.
Najpopularniejszym paliwem używanym do opalania urządzeń grzewczych jest gaz lub olej opałowy. Specjalnie dedykowane wkłady kominowe dla tego rodzaju paliwa są jednocześnie przeznaczone do kotłów kondensacyjnych. Takim jest bez wątpienia KK – Jednościenny system SPS do kotłów kondensacyjnych i pracujących w nadciśnieniu.
Można również wybrać systemy kominowe izolowane, jak np. KKD – system KK izolowany lub KPD – system KP izolowany.
Dla użytkowników zainteresowanych podłączeniem kilku kotłów do jednego przewodu spalinowego przeznaczony jest KP – współosiowy przewód powietrzno-spalinowy.
Na stronie kategorii możesz zobaczyć całą ofertę systemów kominowych.