Kategorie

Nasady do przewodów wentylacyjnych

Najważniejsza funkcją nasady jest osłona przewodu wentylacyjnego przed wiejącym wiatrem, a także wspomaganie ciągu kominowego. Dodatkowo przewód wentylacyjny uzyskuje oryginalne zwieńczenie w postaci rzucającej się w oczy nasady wentylacyjnej.

W przewodach wentylacyjnych stosuje się głównie nasady obrotowe typu Turbomax. Sa one wprawiane w ruch dzięki oddziaływaniu wiatru.

Do wyboru są dwa rodzaje podstawy nasady:

- podstawa rurowa

- podstawa kwadratowa

Turbomax z nasadą kwadratową montuje się głównie w obawie przed zbyt silnym działaniem wiatru i ewentualnym zerwaniem nasady z dachu. Jeżeli system wentylacyjny złożony jest z wkładów, wówczas stosuje się nasady obrotowe z podstawą rurową.

Zamiast nasady Turbomax można alternatywnie użyć deflektor wykonany z ocynku. Dzięki temu elementowi przewód wentylacyjny chroniony jest przed deszczem i śniegiem.

Podobna funkcję pełni daszek, także wykonany z ocynku.

O ile w przypadku deflektora i daszka można nabyć jeden rodzaj, to nasad typu Turbomax jest kilka do wyboru. Jednym z kryteriów jest chociażby kolor. Dzięki temu użytkownik może wybrać nasadę pasującą do koloru dachu budynku.

Na stronie głównej kategorii możesz zobaczyć pełną ofertę nasad wentylacyjnych.

Nasady do przewodów wentylacyjnych

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry