KN - System nasad wspomagających ciąg kominowy

Najważniejszą funkcją każdej nasady kominowej jest zapewnienie odpowiedniego ciągu kominowego. Nie inaczej jest w przypadku nasad kominowych z systemu KN. Bez prawidłowego ciągu kominowego przewód spalinowy nie będzie odpowiednio funkcjonował.

Nasady systemu KN należy podzielić na dwie podkategorie ze względu na ich przeznaczenie:

- do przewodów spalinowych;

- do przewodów wentylacyjnych.

Do przewodów spalinowych przeznaczone są nasady kominowe typu Rotomax. Zapobiegają one cofaniu się spalin w kominie, a także chronią przewód kominowy przed opadami deszczu i śniegu.

Turbomax to typ nasady, której zadaniem jest chronić przewody wentylacyjne. Wykorzystuje ona siłę wiatru do generowania ciągu kominowego w systemach wentylacyjnej grawitacji. Podobnie jak Rotomax, Turbomax chroni przewód przed opadami deszczu i śniegu.

Uniwersalnym rozwiązaniem jest za to nasada Turbowind. Łączy ona w sobie elementy i funkcje dwóch powyżej opisanych nasad. Nadaje się ona zarówno do przewodów wentylacyjnych, jak i spalinowych.

Należy pamiętać, że nie można montować nasady przeznaczonej do przewodu wentylacyjnego na przewodzie spalinowym i odwrotnie, gdyż taki sposób uniemożliwi prawidłowe działanie zarówno przewodu, jak i nasady.

Zakup odpowiedniej nasady można podzielić na cztery etapy:

1) wybór nasady ze względu na jej przeznaczenie;

2) wybór podstawy (kwadratowa lub rurowa);

3) dobór odpowiedniej średnicy;

4) dobór kształtu i koloru nasady.

Nasady Kominowe - CAŁA OFERTA

KN - System nasad wspomagających ciąg kominowy

Jest 26 produktów.

Pokazano 1-26 z 26 pozycji

Aktywne filtry